Nobelistet ne shqip te vitit 2021

A-007526

Leke 2,000

Shto ne listen e deshirave

Shpërndaje në:

Detajet

Seti me dy libra përmban:

“Klara dhe Dielli” nga Kazuo Ishiguro

Nga autori i romanit “Dita e mbetur”, një tjetër roman i mrekullueshëm – i pari pas fitimit të çmimit Nobel në Letërsi – mbi natyrën e mahnitshme dhe misterioze të zemrës së njeriut.

 

“Teposhte” nga Herta Müller

Vëllimi me tregime Teposhte është vepra e parë e nobelistes Herta Müller. Këto tregime janë kryesisht autobiografike, të bazuara në fëmijërinë e autores në fshatin rumun Banat.

30 produkte te tjere ne te njejten kategori: