Shkolla e magjisë dhe histori të tjera Shfaq më të madhe

Shkolla e magjisë dhe histori të tjera

BD0068

Leke 800

Shto ne listen e deshirave

Shpërndaje në:

Detajet

Në këtë vëllim janë përmbledhur tregimet, përrallat dhe disa poezi nga më të bukurat e autorit.

Ende na merr me vete në Mbretërinë e Dëshirave, ku nëpër shkolla mësohet magjia.

Bën humor me këmbënguljen e të vegjëlve, që pyesin për gjithçka.

E në fund, bashkë me arushin pastërtor, na bën të përftojmë kuptimin e jetës.

Në kaosin e vlerave të epokës sonë, bota fantastike e Endes mund të jetë një dritë e vogël

në mes të mjegullës, nëse është e vërtetë, siç thotë vetë autori,

se kur një njeri humbet aftësinë për të fantazuar, humbet edhe vlerat më të thella

që janë shumë të rëndësishme për ti pasur në jetën e përditshme, për të krijuar dhe shpikur.

Dhe nëse herë pas here nuk bëjmë një udhëtim nëpër fantazi,

në kërkim të vlerave tona, ato do të humbasin përgjithnjë.

30 produkte te tjere ne te njejten kategori: