Tregime nga Shekspiri Shfaq më të madhe

Tregime nga Shekspiri

BDI0367

Leke 400

Shto ne listen e deshirave

Shpërndaje në:

Detajet

Në këtë vëllim janë përfshirë dymbëdhjetë tregime, që u përgjigjen dymbëdhjetë kryeveprave të kolosit të letërsisë angleze, Shekspirit. Lexuesit e rinj do të familjarizohen me përmbajtjen e këtyre veprave dhe kur të rriten, do të shijojnë më mirë veprat origjinale.

Charles dhe Mary Lamb kanë meritë të madhe, pasi duke ruajtur bukurinë dhe forcën e veprave të Shekspirit, kanë arritur ta japin brendinë e kryeveprave të tij në forma aq tërheqëse dhe të lehta, saqë mund ti shijojnë lehtazi edhe fëmijët e moshave të vogla. Kanë kaluar gati dy shekuj nga koha kur u botua për herë të parë "Tregime nga Shekspiri". Megjithatë, edhe sot e kësaj dite, këto tregime vazhdojnë të qëndrojnë në vendet e nderit të bibliotekave të fëmijëve në botë.

Autori: Charles & Mary Lamb

Shtëpia botuese: Dituria

160 faqe

30 produkte te tjere ne te njejten kategori: