Ditar i pashkruar Shfaq më të madhe

Ditar i pashkruar

BLV0002

Leke 1,100

Shto ne listen e deshirave

Shpërndaje në:

Detajet

Një roman i mbushur me emocione në të cilin përshkruhet jeta, mosmarrëveshjet dhe pikëllimi i një familjeje.

Lidia ka vdekur, por këtë nuk e di ende askush. Kështu fillon ky roman i mrekullueshëm që flet për një familje aziatiko-amerikane që jetonte në një qytet të vogël të Ohajos në vitet 1970. Lidia është vajza e parapëlqyer e Marlin dhe Xhejms Lisë dhe prindërit e saj janë të vendosur që ajo të përmbushë ëndrrat që ata nuk arritën t'i realizonin njëherë e një kohë.

Por kur trupi i saj gjendet në liqenin e qytetit, ekuilibri që e mbante familjen Li të bashkuar, prishet, duke e kthyer në një familje kaotike. Një histori mjaft prekëse e sekreteve dhe e dëshirave të një familjeje.

"Ditar i pashkruar" është një libër i mbushur me emocione, në të cilin përshkruhet jeta e një familjeje dhe nxjerr në pah mënyrat se si nënat dhe vajzat, baballarët dhe djemtë, bashkëshortët dhe bashkëshortet përpiqen gjatë gjithë jetës të kuptojnë njëri-tjetrin. "Ditar i pashkruar", një roman të cilin përshkruhet jeta, mosmarrëveshjet dhe pikëllimi i një familjeje. I shpallur si libri më i mirë nga amazon.com për vitin 2014.

I përzgjedhur nga botuesit e New York Times Book Review si fitues i çmimit "Alex" I përzgjedhur si libri më i mirë i vitit nga NPR San Francisko Chronicle Entertainment Weekly, The Huffington Post, Amazon, Buzzfeed, Grantland Booklist, St. Louis Post-Disptach, Shelf Awarness, Book Riot School Library Journal, Bustle, Time Out New York.

252 faqe

 Celeste Ng

30 produkte te tjere ne te njejten kategori: