Si të Jesh Parisiane Kudo që Jeton Shfaq më të madhe

Si të Jesh Parisiane Kudo që Jeton

BD0001

Leke 1,200

Shto ne listen e deshirave

Shpërndaje në:

Detajet

Nga katër franceze të mahnitshme – më në fund një opinion i freskët dhe i guximshëm mbi atë se çfarë do të thotë në të vërtetë të jesh parisiane: mënyra si vishen, si argëtohen dhe si përpiqen të jenë vetvetja

Në paragrafë të shkurtër hokatarë, këto gra parisiane sjellin pikëpamjet e tyre shumë origjinale mbi stilin, kulturën, sjelljen dhe burrat . Autoret – Anne Berest, Audreu Diwan, Caroline de Maigret dhe Sophie Mas – beqare, por të lidhura dhe me fëmijë, janë shoqe prej vitesh.

Ikonoklaste bohemiane të talentuara, me karrierë në botën e muzikës, filmit, modës dhe botimeve, ato janë atipikisht të hapura dhe të sinqerta, ndërsa demaskojnë mitet rreth asaj se çfarë do të thotë sot të jesh franceze.

Duke ju lejuar të depërtoni në sekretet dhe të metat e tyre, ato gjithashtu tallen me sjelljen dhe ndjenjat e tyre të komplikuara dhe shpesh kontradiktore. E pranojnë që janë snobe, paksa të përqendruara te vetja, të paparashikueshme, por jo të pasigurta. Autoritare dhe kokëforta, ato dinë gjithashtu të jenë të ndjeshme dhe romantike.

272 faqe

Nga: Anne Berest, Audrey Diwan,Caroline De Maigret Sophie Mas

30 produkte te tjere ne te njejten kategori: