Fitimtari eshte i vetem Shfaq më të madhe

Fitimtari eshte i vetem

TO0241

Leke 900

Shto ne listen e deshirave

Shpërndaje në:

Detajet

Me “Fitimtari është i vetëm” autori rikthehet me mesazhin e “11 Minuta” dhe ”Zahiri”, duke na ofruar një roman magjepsës, të mbushur me tensione, pasqyrë e botës ku jetojmë. Shpesh kërkimi i luksit dhe i suksesit me çdo kusht, na ndalon të dëgjojmë atë që na pëshpërit zemra jonë.

Igor Malev ka vetëm një gjë në mendje; ish- gruan e tij Evën. Edhe pse një burrë i pasur, tërheqës, e me një karizmë natyrale, ajo e la për një stilist të famshëm. Një plagë kjo, nga e cila nuk arriti asnjëherë ta merrte veten. Kështu vendosi ta rifitonte. Nën sfondin e Festivalit të Kanës, rrethuar nga luksi dhe teprimet e aristokracisë së re, midis fituesve të garës hedoniste filloi një betejë njëzetekatërorëshe. Fakti që Igori ishte një burrë me një forcë të rrallë e me një inteligjencë mprehëse, nuk do të thotë që ky do të ishte një ribashkim i zakonshëm dhe paqësor, sepse ai i ka bërë vetes premtimin që të shkatërrojë çdo gjë që ndërhyn midis tij dhe së dashurës së tij.

Dhe ai e mban gjithmonë premtimin.

400 Faqe

Nga Paulo Coelho

Shtëpia botuese: Toena

30 produkte te tjere ne te njejten kategori: