Bukë me sallam Shfaq më të madhe

Bukë me sallam

PE0025

Leke 1,000

Shto ne listen e deshirave

Shpërndaje në:

Detajet

Bukë me sallam, romani i katërt i Charles Bukowski-t, botuar për herë të parë më 1982, me gjasë është libri më autobiografik dhe prekës i tij.

Ai trajton kryesisht marrëdhëniet e vështira me të atin dhe fëmijërinë e hershme në Los Anxheles.

Në këtë roman të ashpër, mizor e të dëshpëruar, por edhe ironik e moskokëçarës, gjithçka përballohet me tone të egra, pa gjetur asnjë ngushëllim.

354 faqe.

Charles Bukowski

30 produkte te tjere ne te njejten kategori: