Persepolis Shfaq më të madhe

Persepolis

PE0013

Leke 1,200

Shto ne listen e deshirave

Shpërndaje në:

Detajet

Persepolis paraqet një portret të paharrueshëm të përditshmërisë dhe kontrasteve trullosëse midis jetës publike dhe private në Iran.

Sytë fëmijëror të autores bëhen dëshmitarë të perandorëve të rrëzuar, të fshikullimeve të sanksionuara nga shteti dhe të luftëtarëve martirë.

352 faqe.

Nga Marjane Satrapi

30 produkte te tjere ne te njejten kategori: