Zambaku i Paqes ne Vazo Shfaq më të madhe

Zambaku i Paqes ne Vazo

LD0024

Leke 700

Shto ne listen e deshirave

Shpërndaje në:

Detajet

Kjo bime e vogel eshte ideale per shtepine apo zyren tuaj pasi nuk do shume kujdes dhe eshte e kendshme per te dekoruar. 

Si te kujdesemi per te:

Mbajeni larg drites pasi kjo mund ta demtoje zambakun e paqes. Kjo eshte nje bime qe qendron ne vende te erreta ose me hije.

Ujiteni ate vetem kur dheu te jete thare, pasi ujitja e tepert e demton dhe e vyshk. Kujdesuni ti nderroni vazo 1 here ne vit, ne stinen e Pranveres. Kjo rigjeneron rrenjet dhe dheun e bimes. 

Nese shihni gjethe ne ngjyre kafe tek bima do te thote qe eshte ujitur se tepermi ose qe ka marre shume drite. 

30 produkte te tjere ne te njejten kategori: