Antologjia e dashurisë: historitë më të bukura të dashurisë të të gjitha kohërave Shfaq më të madhe

Antologjia e dashurisë: historitë më të bukura të dashurisë të të gjitha kohërave

BOT0036

Leke 500

Shto ne listen e deshirave

Shpërndaje në:

Detajet

Antologjia e dashurisë: historitë më të bukura të dashurisë të të gjitha kohërave

Një roman nga Victoria Bantry

Romantike, e ëmbël, xheloze, sensuale, pasiononte, aventuriere, tronditëse, e përjetshme, kalimtare, tragjike, e çmendur, mitike, përrallore... Historitë më të bukura të dashurisë që gjithmonë të bëjnë të ëndërrosh... Victoria Bantry ka zgjedhur historitë më të bukura të dashurisë të të gjitha kohërave: Uilliam Shekspir, Leon Tolstoi, Viktor Hygo, Jane Austin, Khail Gibran, Aleksandër Dyma, Stendal, Safo, Marsel Prust, Gustav Flober, Honore de Balzak, Homeri, Volteri, Xhovani Bokaço, Servantes, Dante Aligeri, Molieri, Oskar Uajld, Zhyl Vern, Prosper Merime, Gëte, Franc Kafka, Ovidi dhe shumë të tjerë.

30 produkte te tjere ne te njejten kategori: