Ai që Nuk Dinte të Dashuronte Shfaq më të madhe

Ai që Nuk Dinte të Dashuronte

BD0002

Leke 1,500

Shto ne listen e deshirave

Shpërndaje në:

Detajet

Ai që nuk dinte të dashuronte" është frymëzuar nga jeta e multimilionerit Howard Hughes. Xhonas Kordi, një cinik me shpirt të trazuar, që trashëgon një perandori financiare, kërkon dashurinë e vërtetë.

Tri janë gratë e fatit të tij:

Rina, një vejushë marramendëse; Xheni, një aktore e rastësishme, që ishte e paracaktuar për filma jetëpakë, si dhe Monika.

Nuk është vetëm historia private e një magnati gjenial dhe të guximshëm, por edhe portreti i një shoqërie mitike që vërtitet mes sipërmarrjesh të mëdha e nganjëherë të pista dhe mes gjallërisë tërë ngjyra të studiove kinematografike, ndërkohë që në horizont po shfaqej mjegulla e Perëndimit dhe Lufta e Dytë Botërore.

720 faqe

Nga:Harold Robbins

30 produkte te tjere ne te njejten kategori: