Lente Kontakti Halloween 3Tone Swirl Shfaq më të madhe

Lente Kontakti Halloween 3Tone Swirl

OP0002

Leke 2,490

Shto ne listen e deshirave

Shpërndaje në:

Detajet

Kostumi juaj i Halloween meriton te jete i kuruar ne cdo detaj.

Ndaj ne ju propozojme lentet per te qene te tmerrshem me stil.

Lente ne ngjyre te verdhe, te kuqe dhe te bardhe.

Keto lente jane 1 perdorimshe ndaj ju keshillojme te mos e hapni paketimin nese nuk do i perdorni ato. Sigurohuni te mos i mbani lentet ne sy me shume se nje dite.

Shmangni pishinat apo ujin ne sy nderkohe qe i keni lentet e vena. Beni kujdes te mos spruconi parfum apo kozmetika te tjera prane syrit.

Nese do perdorni make-up vendosni fillimisht lenten dhe me pas vendosni make-upin. 

Keto lente jane ne bashkepunim me nje nga optikat me serioze ne vend dhe cilesia eshte e garantuar nga prodhimi Italian i certefikuar per EU.

Perdorimi hap pas hapi:

Si ti vendosni lentet:

*Lani duart me sapun dhe uje dhe thajini mire ato.

*Sigurohuni qe lentet te jene te lagura nga solucioni qe shoqeron paketimin.

*Gjithmone vendosni ose hiqni lenten e syrit te djathte te paren.

*Vendosni lenten ne mollzen e gishtit tregues. Sigurohuni qe lentja te kete orientimin e duhur duke pare shenimin ne anen e brendshme te saj.

*Perdorni doren tjeter per te mbajtur qepallen qe te mos pulisni syte gjate vendosjes.

*Terhiqni pjesen e poshtme te syrit me gishtat e dores qe po vendosni lenten.

*Ngrijeni shikimin lart dhe vendoseni lenten me kujdes ne pjesen e poshtme te syrit.

*Leshoni qepallat me kujdes dhe mbylleni syrin per pak sekonda.

*Hapini dhe mbyllini qepallat disa here sa te vendoset drejte lentja dhe gjithcka eshte ne rregull.

(Nese keni irritime ne sy hiqeni dhe shikoni mos ka ndonje demtim tek lentja. Ose lyheni me me shume solucion dhe vendoseni serisht.)

Si ti hiqni lentet:

*Lani duart me sapun dhe uje dhe thajini mire ato.

*Ngrijeni shikimin lart dhe mbani pjesen e poshtme te qepalles me gisht.

*Me gishtin tregues prekni lehte lenten tek pjesa e poshtme e saj.

*Rreshkiteni lenten poshte tek pjesa e bardhe e syrit.

*Kapeni ate me gishtin e madh dhe ate tregues per ta larguar nga syri.

*Ndiqni te njejten procedure edhe per tjetren.