Byrzylyk me gur Natyral White Agate

REI0008

Leke 1,690

Shto ne listen e deshirave

Shpërndaje në:

Detajet

Byrzylyk me gur Natyral White Agate

Kuptimi i White Agate

Kuptimi i agatit te bardhe merret me harmonine dhe ekuilibrin.

White Agate eshte nje gur i bute, me chakra te  simbolizimit te kurores,

i persosur per meditim, gjume dhe femije dhe kafshe shtepiake.

Agati i bardhe me vijezime balancon energjine yin/yang, ndihmon ne integrimin e vetes

dhe pjeseve te humbura te shpirtit, dhe qeteson trupin emocional dhe sistemin nervor te mbingarkuar.

Ai u mundeson perdoruesve te shohin bukurine përreth tyre dhe na lidh me femren e shenjte.

Ajo vjen me veti metafizike.

Pra, njerezit qe presin me padurim te permiresojne perqendrimin e tyre dhe

kornizen analitike te mendjes duhet ta mbajne ate.

Kuptimi i Agatit te Bardhë thuhet gjithashtu se ndihmon në çlirimin e traumave, zhgenjimit dhe ankthit.

Agate meaning, agate healing properties, crystal and their meaning, types of agate, white agate

Pak histori te Agates se bardhe

Mbi 3000 vjet me parë, egjiptianët e lashte perdoren agat te bardhe per krijimin e eneve, gureve te vules dhe hajmalive.

Gjithashtu perdorej shpesh nga greket e lashte ne bizhuteri te ndryshme.

Filozofi grek Theophrastus e quajti gurin e çmuar sipas lumit Achates.

Agat i bardhe nderon perendeshen e pjellorise, e njohur si Bona Dea.

Ajo i mbron grate gjate gjithe kohes se tyre ketu ne toke.

Agati ka aftësine per te mbrojtur kunder energjise negative dhe besohet

se balancon energjine tuaj yin-yang perbrenda

Feng shui Reiki Healing Fish Tank Stone

Vetit Fizike

Agat i bardhe eshte nje lloj kalcedoni qe shpesh perfshin breza te imet.

Ky variant i veçante i agatit ka nivele te ndryshme te erresirës dhe tejdukshmerise.

Ky kristal kerkon shume kohe per t'u formuar, por eshte jashtezakonisht i qendrueshem.

Gjendet ne te gjithe boten dhe ka nje vlerësim 6-7 ne shkallen e fortesise Mohs.

Shiritat e ketij guri formohen nga valet e llaves, te cilat shtrojne silicen dhe kuarcin,

duke krijuar nje forme te rrumbullakosur te lemuar.

Informacion

Ne zgjedhim me kujdes guret tuaj per byrzylyket ne menyre intuitive.

Ju lutemi vini re, ky eshte nje ekzemplar natyral dhe  ngjyra dhe struktura mund te ndryshojne.

30 produkte te tjere ne te njejten kategori: