Tatuisti i Aushvicit Shfaq më të madhe

Tatuisti i Aushvicit

BLV0059

Leke 1,200

Shto ne listen e deshirave

Shpërndaje në:

Detajet

Një roman i bazuar në një histori të vërtetë, nga Heather Morris! Një histori dashurie në një kamp përqendrimi, ajo e Lejli dhe Gita Sokolovit, jo vetëm që do t'i mbijetonte ditëve të vështira, por do të dokumentohej me detaje shumë vite më pas. Një histori e mbetur peng për shtatëdhjetë vjet me radhë, e cila do t'ju bëjë për të qarë, por edhe do t'ju falë optimizëm. Janë shkruar libra pa fund për Holokaustin, por asnjë si ky që keni në dorë.

Unë i bëra tatuazh numrin në krah,

ajo bëri tatuazh emrin e saj në zemrën time...

Ajo... priste radhën për të bërë tatuazh numrin e saj. Dridhej... ishte një vajzë aq e re! Ai... ishte tatuisti.

Nuk e ngrinte kokën asnjëherë nga puna, por, papritmas ngriti sytë dhe pa atë... Ishte dashuri me shikim të parë.

Për hir të dashurisë, por edhe të drejtësisë, Lejli do të rrezikojë jetën, duke përdorur pozicionin e tij "të privilegjuar", për të shkëmbyer bizhuteri dhe para të marra nga hebrenjtë e vrarë, me pak ushqim, për të mbajtur gjallë shpirtin e hebrenjve të burgosur.

Nga Heather Morris

242 Faqe

Shtëpia botuese: Living

 

30 produkte te tjere ne te njejten kategori: