Diana Historia e saj e vertete Shfaq më të madhe

Diana Historia e saj e vertete

A-000650

Leke 1,200

Shto ne listen e deshirave

Shpërndaje në:

Detajet

Në këtë vëllim krejtësisht të riparë e të zgjeruar, Andrew Morton, paraqet materiale të reja, që e kanë burimin te regjistrimet e jashtëzakonshme, dhe që kanë çuar në rivlerësimin e trashëgimisë dhe rëndësisë së saj për Familjen Mbretërore. Ndonëse nuk është më mes nesh, nuk ka dyshim se Princesha nuk është harruar. Diana: Historia e saj e vërtetë – rrëfim në vetën e parë, është biografia më e arrirë që mund të ndeshim ndonjëherë.

Botimi i parë, në qershor 1992, i librit Diana: Historia e saj e vërtetë, ndryshoi një herë e përgjithmonë mënyrën e perceptimit të publikut për Dianën, Princeshën e Uellsit dhe Monarkinë Britanike. E pritur fillimisht me mosbesim dhe përçmim, kjo biografi bestselling, është kthyer tashmë në një letërsi klasike unike, jo thjesht për shkak të përmbajtjes të bujshme, por edhe për arsye të përfshirjes personale të Dianës në procesin e publikimit.  

Tani, njëzet e pesë vjet më vonë, përparimet në teknologji kanë nxjerrë në dritë pjesë që më parë vlerësoheshin të padeshifrueshme, nga intervistat e regjistruara në fshehtësi me Princeshën, duke ofruar informacione të reja drithëruese për mendjen e Dianës, dhe një kronikë vërtet mahnitëse të jetës së saj brenda Familjes Uindsor.

REVIEWS

Një libër mahnitës, plot me depërtime të reja... Thellësisht personal, i sinqertë dhe nganjëherë tronditës.

- The Sunday Times

“Një portret i besueshëm, intrigues, por edhe shqetësues i “ikonës së fundit të shekullit të njëzetë.”

- Lynn Barber, Daily Telegraph

Nga Andrew Morton

446 Faqe

Shtëpia botuese: Muza Botime

30 produkte te tjere ne te njejten kategori: