Shtegu i kripes Shfaq më të madhe

Shtegu i kripes

A-000219

Leke 1,000

Shto ne listen e deshirave

Shpërndaje në:

Detajet

Ky liber eshte konsideruar si romani me frymezues i vitit.

Vetëm pak ditë pasi Rejnor Uin mësoi se Mothi, burri i saj që prej tridhjetë e dy vjetësh, ishte përfundimisht i sëmurë, ata humbën shtëpinë dhe gjithçka që kishin.

Të mbetur trokë e çikë, nuk e vonuan shumë dhe vendosën menjëherë të përshkonin në këmbë Shtegun Bregdetar Jugperëndimor, një distancë prej 630 miljesh, nga Somerseti në Dorset, nëpërmjet Kornuellit dhe Devonit.

Duke jetuar nën qiell të hapur dhe të lirë, në mëshirë të detit dhe qiellit, ata zbulojnë një mënyrë të re ekzistence.

Po çfarë i pret ata në fund të udhëtimit?

VLERËSIME

“Një rrëfenjë mahnitëse për dy njerëz që zvarriten nga thellësitë e dëshpërimit përgjatë njërit nga peizazhet më dramatike në vend duke kërkuar një zgjidhje për problemet e tyre dhe më në fund e gjejnë veten.”

Indipendent

“Një tregim i bukur, plot ndjenjë dje lirikë për të pastrehët, forcën dhe qëndresën njerëzore.”

Guardian

“Libri më frymëzues i këtij viti. Përcjell aftësinë njerëzore për qëndresë dhe fuqinë ripërtëritëse të natyrës.”

The Times

344 Faqe

Nga Raynor Winn

Shtëpia botuese: Botart

30 produkte te tjere ne te njejten kategori: