Sete Dhe Koleksione Janë 167 produkte.

Jeni duke parë 1 - 24 nga 167 artikuj
për faqe
 • Shikim i shpejtë
  Leke 8,550 Në gjendje

  Kjo sagë është ndër më të lexuarat në ditët tona: Janë 6 vëllime që të mbajnë mbërthyer, duke të ndezuar fantazinë në mijëra faqe, si rrallë libra të tjerë. Një bestseller absolut botëror, tani është i tillë edhe në shqip. Prandaj, Bukinist.al e konsideron si një dhuratë të çmuar për të gjithë ata që duan të bëjnë të lumtur lexuesit e dhënë pas mistereve.

  Leke 8,550
 • Shikim i shpejtë
  Leke 4,000 Në gjendje

  Kjo seri e James Pattersonit dhe bashkepunetoreve te tij mbetet nder me te vleresuarat dhe lexuarat ne SHBA dhe ne mbare boten ne zhanrin e romaneve policesk. Tashme, vijne ne shqip, ne nje pako ne oferte, 4 romanet e serise se Klubit te vrasesve te grave. Autori: James Patterson & Maxine Paetro Shtëpia botuese: Argeta LMG

  Leke 4,000
 • Shikim i shpejtë
  Leke 3,600 Në gjendje

  Janë tre libra – bestseller-a ndërkombëtar që ndikojnë jashtëzakonisht në zhvillimin personal të secilit prej nesh: Për të kuptuar të ashtuquajturat “epidemi sociale”, për të përvetësuar fuqinë e të njohurit në dy sekondat e parë dhe për të përballuar mjeshtrisht me persona që janë më të fuqishëm se ne. Janë tre sekrete që u ndan me ne autori i njohur...

  Leke 3,600
 • Shikim i shpejtë
  Leke 2,400 Në gjendje

  “Dashnorët poshtë Danubit” dhe “Kohë pas kohe” janë dy romane magjike për të gjithë ata që duan të kalojnë këndshëm pushimet e tyre. Të ardhur në shqip plot përkujdesje nga botimet Ombra, ne ua rekomandojmë këto dy saga për të qenë pjesë e leximeve tuaja verore.

  Leke 2,400
 • Shikim i shpejtë
  Leke 2,400 Në gjendje

  Guillaume Musso është një nga autorët më të kërkuar që Francë dhe po aq i pëlqyer është edhe nga lexuesi në Shqipëri. Për këtë arsye ne kemi përzgjedhur dy prej romaneve të tij më të fundit që janë hedhur në qarkullim në tregun e librit shqip dhe ne i rekomandojmë për ti pasur në bibliotekën tuaj. Autori: Guillaume Musso Shtëpia botuese: Bota Shqiptare

  Leke 2,400
 • Shikim i shpejtë
  Leke 2,700 Në gjendje

  Lista e botimeve në shqip të nobelistëve gjatë këtij viti u shtua edhe me dy libra të tjerë: “Libri i zi” i autorit turk Orhan Pamuk dhe “Zoti e ndihmoftë fëmijën” nga Toni Morrison. Duke qenë të certifikuar në vlerat e tyre, ne i rekomandojmë tek ju si pjesë e serisë të nobelistëve që vijnë të shqipëruar.

  Leke 2,700
 • Shikim i shpejtë
  Leke 2,400 Në gjendje

  Të gjithë ne jemi produkt i shprehive tona: Nëse kemi zakone të suksesshme në jetë, arrijmë suksese në çdo fushë. Prandaj, ne po rekomandojmë dy libra që ju ndihmojnë që të kuptoni më mirë shprehitë tuaja të përditshme, dhe ti përmirësoni ato në funksion të synimeve që keni në jetën tuaj.

  Leke 2,400
 • Shikim i shpejtë
  Leke 2,400 Në gjendje

  Ky set përmban dy libra që janë bestseller-a jo vetëm në tregjet ndërkombëtare por edhe në Shqipëri. Që sapo kanë ardhur në shqip janë pëlqyer nga lexuesi. Duke parë kërkesat në rritje për këto dy romane, ne vendosëm t’ua rekomandojmë në një set të gjithë lexuesve që kërkojnë romane që lënë mbresa të pashlyera.

  Leke 2,400
 • Shikim i shpejtë
  Leke 2,000 Në gjendje

  Mark Manson është një nga autorët që tashmë ka marrë pëlqimin e lexuesve shqiptarë, sidomos atyre që janë të pasionuar pas zhvillimit personal. Pas suksesit me librin e parë “Arti i brishtë i not giving a f.ck” vjen edhe libri i dytë “Cdo gjë është f.cked”. Ne i kemi vendosur bashkë në një set për t’ua dhuruar miqve tuaj që kanë nevojë për idetë dhe...

  Leke 2,000
 • Shikim i shpejtë
  Leke 3,000 Në gjendje

  Dean Koontz dhe Harlan Coben janë dy autorët më të shquar të zhanrit thriller. Koontz ishte ndër autorët më të kërkuar gjatë periudhës së pandemisë. Këto dy thrillera që propozojmë ne për të qenë në pako, janë një dhuratë e çmuar për lexuesit e pasionuar pas romaneve mister & thriller.

  Leke 3,000
 • Shikim i shpejtë
  Leke 2,400 Në gjendje

  Romancat e Johanne Lindsey janë të preferuara edhe nga lexuesit shqiptarë, prandaj ne kemi vendosur për ti rekomanduar si pjesë të një seti: Janë dy librat më të fundit që janë sjellë në shqip dhe vijnë tek lexuesit që duan ta kenë të plotë në bibliotekën e tyre serinë e librave të kësaj autoreje. Autori: Johanna Lindsey Shtëpia botuese: Bota Shqiptare 

  Leke 2,400
 • Shikim i shpejtë
  Leke 1,900 Në gjendje

  Milan Kundera dhe Haruki Murakami janë dy prej zërave më të spitakur të letërsisë së sotme botërore. Të lexosh veprat e tyre do të thotë të kuptosh më mirë përmasën reale të letërsisë botërore të momentit. Prandaj, ne i kemi rekomanduar në një set veprat e këtyre dy romancierëve të mëdhenj, të cilat duam që të jenë në bibliotekën tuaj.

  Leke 1,900
 • Shikim i shpejtë
  Leke 2,000 Në gjendje

  Dritëro Agolli është ndër autorët më të shquar të letërsisë shqipe të gjysmës së dytë të shekullit të XX. Ne kemi përzgjedhur në këtë set dy prej kryeveprave të tij; “Shkëlqimi dhe rënia e shokut Zylo”, shkruar në vitet ’70 dhe “Arka e djallit”, botuar pas viteve ’90. Me këto dy romane është mënyra më e mirë për të njohur magjinë e rrëfimit agollian.

  Leke 2,000
 • Shikim i shpejtë
  Leke 1,600 Në gjendje

  Viti 2019 njoftoi dy nobelistë njëherësh: Olga Tokarczuk dhe Peter Hande. Dy prej veprave të tyre i kemi përzgjedhur në një set, sidomos për të pasionuarit për koleksionet e veprave të listës së Nobelit.

  Leke 1,600
 • Shikim i shpejtë
  Leke 2,400 Në gjendje

  Anna Premoli, e vlerësuar si mbretëresha e romancës në Itali, vjen këtë verë të vitit 2020 me dy libra të rinj njëherësh para lexuesve shqiptarë: “Derisa dashuria të na ndajë” dhe “Një ditë e përkryer për të dashuruar”. Tashmë, këto janë dy libra që duhet të jenë në mini-bibliotekën e Anna Premolit edhe për të pasionuarit shqiptarë pas kësaj autoreje.

  Leke 2,400
 • Shikim i shpejtë
  Leke 2,500 Në gjendje

  Në kohën kur ideologjitë janë zvetënuar dhe partitë politike janë më tepër aleanca grupimesh ka ide, vijnë në shqip dy nga këto libra; njëri për kapitalizmin dhe sfidat e tij në të ardhmen, dhe tjetri për socializmin. Këto dy botime vijnë për lexuesit që duan të njohin rrënjësisht dy ideologjitë kryesore që kanë përcaktuar fatet e botës.

  Leke 2,500
 • Shikim i shpejtë
  Leke 2,800 Në gjendje

  Ky libër është historia tronditëse e dy burrave, e djalit të një emigranti polak varfanjak, dhe tjetri djali i një pasaniku të privilegjuar nga një familje bankierësh të pasur nga Bostoni. Por çfarë ndodh me amerikanin Kein? Po me fëmijët e tyre? Kjo sagë të mëson shumë nga jeta dhe fatet njerëzore, prandaj Arxher është konsideruar si një nga tregimtarët...

  Leke 2,800
 • Shikim i shpejtë
  Leke 2,200 Në gjendje

  “Murtaja” dhe “Dashuria në kohërat e kolerës” kanë qenë dy bestseller-at absolutë të kohës së karantinës. I pari sjell një raport të thellë të luftës mes të mirës dhe të keqes, ndërsa i dyti na kujton se dashuria njerëzore është e aftë të sfidojë çdo murtajë. Prandaj, këto libra do të lexohen në çdo kohë: Sa herë të kemi epidemi, do të lexohen më shumë..

  Leke 2,200
 • Shikim i shpejtë
  Leke 3,000 Në gjendje

  Koha që jetojmë ecën dhe ne nuk arrijmë të njohim thelbin e zhvillimeve të epokës tonë, prandaj vlejnë këndvështrimet e thelluara të këtyre tre mendjeve të shquara: Jacques Attali, Pierre-Henry Salfati dhe Iann Bremmer. Vëllimi i parë i këtij seti është një skanim i Perëndimit në të shkuarën e tij dhe i tyri është një lexim i thelluar i globalizimit dhe...

  Leke 3,000
 • Shikim i shpejtë
  Leke 2,000 Në gjendje

  Ky set librash është i adresuar për të gjithë ata që duan të nisin diçka në jetën e tyre: Libri i Simon Sinek të vjen në ndihmë për të dhënë përgjigje jetësore se pse po e bën një gjë të tillë, ndërsa i dyti të paralajmeron se në jetë do të kesh shumë pengesa, të cilat nuk duhet të shkaktojnë trauma në jetën tënde, por duhet të jetën përvoja jete që ti...

  Leke 2,000
 • Shikim i shpejtë
  Leke 2,500 Në gjendje

  Çdokush në jetë ka nevojë për mentorë që të arrijnë atë që duan. Betejat nuk janë personale në këtë jetë dhe as fitohen duke qenë të vetmuar. Prandaj, ne kemi përzgjedhur dy nga mentorët më të mirë të disiplinës së zhvillimit personal; Njërin të traditës, Napoelon Hill dhe tjetrin, të ditëve tona, Anthony Robbins. Me këta dy mentorë sfidat do të jenë më...

  Leke 2,500
 • Shikim i shpejtë
  Leke 1,600 Në gjendje

  Agatha Christie është një nga autorët më të shitur të shekullit të XX, duke thyer të gjitha rekordet me mbi 2 miliardë kopje. Duke parë rritjen e numrit të lexuesve të saj edhe në Shqipëri, ne po rekomandojmë një set me dy prej librave më të fundit që ka sjellë në shqip shtëpia botuese Dituria.

  Leke 1,600
Jeni duke parë 1 - 24 nga 167 artikuj