Loja strategjike e Skenderbeut

SLS0001

Leke 2,990

Shto ne listen e deshirave

Shpërndaje në:

Detajet

Lufto me Skënderbeun dhe krijo strategjinë tënde bashkë me miqtë.

Loja fillon në nëntor të vitit 1443, atëherë kur Gjergj Kastrioti Skënderbeu në krye të 300 luftëtarëve, e lë ushtrinë otomane në mëshirë të fatit gjatë betejës së Nishit.

Ky do të ishte fillimi i një epoke çerek shekullore ku principata e Arbërit i bëhet mburojë kontinentit të vjetër.

Loja Strategjike “Skënderbeu” është menduar të luhet nga 2 deri në 4 lojtarë dhe nga mosha 10 vjeç e sipër. 

Bëhuni edhe ju pjesë e lojës së parë strategjike Shqiptare

-Komando ekonominë dhe forcat ushtarake të një vendi.

-Shpalos vlerat e tua si një strateg i shkëlqyer. 

-Zotëro me diplomaci ose me forcë kështjella.

-Ndrysho kursin e historisë në një kohë të shkurtër! 

Brënda në paketim do gjeni:

-Rregulloren dhe udhëzime si të luani lojën.

-Katër ushtritë

-Hartën në format hard cover.

-Letrat dhe zarët.

Të gjithë shkrimet janë në shqip.

30 produkte te tjere ne te njejten kategori: